почетна | контакт
за нас | маркетинг
 
Внесете го
бараниот поим:


 
За домот
Најнови содржини (27.07.2016)
Модерен ентериер во Бразил; Овој стан се наоѓа во Порто Алегре, Бразил, а сопствениците се млад пар кој сака да се дружи. Се простира на површина од 70 m², а неодамна е реновиран ...

повеќе...
Сино-сива комбинација во ентериерот; Изборот на вистинските бои во ентериерот секогаш е тешка одлука. Сината и сивата боја во комбинација се погодни за сите љубители на ...

повеќе...
Тренди: триаголна скала на Jeeyoung Yang; Повеќето скалила достапни на пазарот изгледаат непривлечно поради тоа што изгледаат како да се наменети за градилиште, а не за употреба во ...

повеќе...
Форзиција (lat. Forsythia); Оваа листопадна грмушка потекнува од Кина, Јапонија и Кореја, но има видови кои успеваат и во Европа. Препознатлива е по жолтите цветови кои се ...

повеќе...
Тренди: Dunas XL фотелја на Inclass; Dunas XL е колекција на фотелји со софистициран дизајн и елегантни линии на дизајнерот Christophe Pillet за Inclass. Таа се состои од повеќе фотелји ...

повеќе...
Тренди: Visioni тепих од cc-tapis; Шпанската дизајнерка Patricia Urquiola својата сензибилност кон модерното ја вградила во рачно изработените теписи Visioni кои содржат современи ...

повеќе...
Апартман во Сингапур; Кога ќе влезете во овој станбен простор во Сингапур прво се забележува уметничко дело на ирскиот уметник Конор Харингтон наречено The Unveiling (Откривање) ...

повеќе...
Дизајнирај on-line
 
Видео содржини
Идеи за максимално искористување на просторот; Малите апартмани Smart Space X16 R6 Royal City на виетнамската компанија V-Home имаат применето мултифункционални решенија ...

пушти го клипот...
Трендови
Бидете во тек со најновите трендови
во уредувањето на ентериерите...
Прикажан е дел од производниот асортиман на познати светски производители.

види галерија...
Светски дизајнери
Погледнете решенија за уредување на животниот простор, кои се дела на реномирани дизајнери нa ентериери во светот ...

повеќе...
Ентериери
Прикажаните ентериери можете да ги употребите за добивање идеи и инспирација при уредувањето на вашиот дом ...

види галерија...

Панорами
Славната пејачка Ријана, чие вистинско име е Roby Rihanna Fenty, е сопственик на оваа куќа во Beverly Hills, CA USA ...

повеќе...
Домовите на славните
Преуредување на ентериери
За секој простор најчесто е потребен нов и оригинален пристап во преуредувањето.

Прикажаните уредувања може да ги искористите како појдовна точка за
размислување. Во галеријата се прикажани ентериерите пред и после преуредувањето.

види галерија...
Маркетинг
© 2006-2016 sezadomot.com.mk