Идеи за ѕидни мурали со геометриски мотиви

Погледнете го видео-клипот и можеби ќе добиете инспирација да направите убава креација од геометриски мотиви ...

Spark софа на Wang Jun

Софата Spark е дизајнирана од Wang Jun како кристално парче мебел што одржува блескава естетика создадена за модерниот дом ...

Hi-tech: машина за капучино Fantasia Lavazza на AEG

Машината за капучино AEG Fantasia Lavazza е совршен кафемат наменет за љубителите на капучино и лате. Сега ...

Тренди: Nook софа

Со вклучувањето на троседот Nook во својот асортиман, брендот COR создал пожелна, пријатна опција за седење како во гнездо. Дизајниран од Jehs + Laub, компактниот ...

Отстранување на лепак од самолеплива лента на ѕид

Погледнете како изгледа една постапка за вадење на лепак кој останал на ѕидот по вадењето на ...

Боја на годината за 2023

Pantone бојата за 2023 го носи името Viva Magenta. Моќниот тон која се наоѓа помеѓу студените и топлите нијанси, потекнува од семејството на ...

Тренди: LXR16 софа

Холандското студио за дизајн Truly Truly е творец на софата LXR16 за производителот на мебел Leolux LX. Изработена е од заоблени модуларни елементи, има длабоко ...

Бетон со убавината на каменот

Доколку сакате да направите бетонска патека која ќе ја внесе убавината на природниот камен, погелднете како изгледа постапката за да ...

Идеална исполнетост на фрижидер

За ефикасна работа и добро ладење на внесените намирници, најдобро е фрижидерот да биде исполнет 3/4 од неговиот капацитет ...

Софа со органски дизајн

Градините на вилата Borgeze во Рим биле инспирација за францускиот дизајнер Noé Duchaufour Lawrance за да ја создаде Borgeze ...

Exocet столица

Мултифункционалната столица на дизајнерот Stefan Leathead е истовремено и лежалка, столица за лулање, клупа... Таа токму затоа е и создадена ...

Фенг шуи: декорирање на трезарија

Трпезаријата е витален дел на домот, па затоа нејзиното уредување е важен дел на севкупниот фенг шуи ...