Панорами на домовите на славните

Славната американска актерка Џенифер Анистон може да ужива во благодетите на својата куќа во Los Angeles, CA USA.

Канадската пејачка ѕвезда Џастин Бибер е сопственик на оваа куќа во Los Angeles, CA USA.

Оваа куќа која се наоѓа во Montecito, CA USA е на познатата водителка Опра Винфри.

За реновирање на својот дворец на југот на Франција, Анџелина Џоли и Бред Пит потрошиле 5 милиони долари.

Домот на Лејди Гага е купен за 5,1 милиони долари. Во него популарната пејачка има на располагање 6 спални соби.

Во ова здание лоцирано во Беверли Парк живее двојниот добитник на Оскар, актерот и режисер Дензел Вашингтон.