Уредување на мали простори:

Уметнички дела во мали простори

Париски стан од 25 квадрати

Мал стан од 18 квадрати во Ротердам

Француска гарсониера од 32 квадрати

5 соби во 30 квадрати

Визуелно зголемување на висината на просторот

Полукружна маса за заштеда на простор

Галерија на мали кујни

Како малата кујна да биде поголема

Гарсониера во Букурешт

Мал стан во близина на Москва

Пруги за мали простори

Мал стан во Тајван

Мал стан во Лондон

Создадете мала трпезарија

Микро-апартман во Харков

Галерија на убави мали балкони

Уредување на мал балкон

Елегантен стан во Бразил

Гарсониера во Украина

Мал стан на Менхетен

Стан од 29 метри квадратни

Максимално искористени 8 квадрати

Мебел за мали ходници од Sudbrock

Мал стан во Киев

Трпезариска маса под шанкот

Мал стан во Чешка

Гарсониера во Белград

Мал стан од 29 квадрати

Стан во Романија

Мал стан во Бразил

Мали трпезарии

Преградување на гарсониера

Мал стан во Њујорк

Елеганција и удобност во компактен стан

Мал стан во Сао Паоло

Тренди: мебел кој штеди простор

Уредување на мала бања

Мал стан во Сиднеј

Уредување на тесни простори

Мал стан во Шведска

Мал двор, голема оаза

Минијатурни кујни

Трикови за уредување на мала бања

Максимално искористување на тесната кујна

Десет идеи за заштеда на простор

Како максимално да се искористи просторот

Мал двор, голема оазаМал стан во Шведска


Ви го прикажуваме овој прекрасен мал стан кој вистински го претставува скандинавскиот дизајн. Се протега на површина од околу 40 m², но не изгледа дека му недостигаат многу нешта.

Дневната соба и кујната се обединети, што придонесува за целокупното чувство за простор. Овој простор е светол, со прозорци кои гледаат кон мирното соседство. Рустичниот ѕид од тули е само декоративна граница меѓу кујната и дневната соба.

Ѕидовите се обоени во бела боја, со што е обезбедена неутрална подлога за декорирање. Прекрасен контраст е постигнат со сивата софа и подот.

Спалната соба нуди исклучително место за спиење, а е непосредно поврзана со дневната соба. Оваа прекрасна ниша ни го дава чувството дека е ова совршено испланиран мал стан.