Декорирање на домот:

Омбре новогодишни елки

Совети за употреба на мотиви

Совети за декорирање со пруги

Декорации на скали со цвеќе

Внесување на карирани елементи во домот

Убавината на рефлектирачкиот мебел

Галериски ѕид

Големи ѕидни часовници

Идеи за новогодишно украсување на мал стан

Украсена новогодишна трпеза

Идеи за новогодишна елка

Плочки со геометриски форми

Сјајот на летото во домот

Збогатен минимализам

Декорации за Велигденските празници

Комбинирање на мотиви во ентериер

Идеи за велигденско украсување

Декорација на просторот со растенија

Скалите како украс во домот

Новогодишни украси на трпезата

Новогодишни декорации со тегли

Совети и идеи за новогодишни декорации

Декорaција на столбови

Декорации за Велигденските празници

Декорација со гранки

Новогодишно декорирање на влезната врата

Новогодишно декорирање на мали простори

Стилови на украсување на елка

Галерија на новогодишни украси

Декорирање на клуб маса

Домот во есенско руво

Декорација на скали

Ретро детали

Колаж од фотографии на ѕидот

Печатење на сликарско платно

Зебра мотив

Тапети и ткаенини во склад

Домот во велигденско руво

Мурали во темница

Декорации со коноп

Како да ја украсите новогодишната трпеза

Прозорци во новогодишно руво

Декорации за новогодишните празници

Креативна декорација на ѕидовите

Боите на есента во ентериерот

Обоени дрвени подови

Маски за радијатор

Трпеза во Велигденски сјај

Велигденски амбиент

Новогодишнo украсување со светилки

Новогодишни украси

Декорации кои греат во студената зима

Весела кујна

Есенски декорации со тикви

Детали во бела бања

Декорација со оригами

Комбинирање на перничиња

Цветни мотиви во бањата

Интарзија како украс

Тулa во ентериерот

Раскошот на мозаикот

Фонтани во дворот

Велигденско украсување

Пепито мотив

Како да се изложи цвеќето

Осветлени полици

Разубавете ги полиците

Светлината во најдолгата ноќ

Новогодишно декорирање на прозорците

Новогодишни декорации во трпезаријата

Прекрасни новогодишни елки

Декорација со букви

Убавината на есента во домот

Каро мотивот во ентериерот

Ѕидови бојадисани со мотиви

Графит на ѕид во домот

Рустични детали за топлина во кујната

Декорации на трпезата за Велигден

Велигденски декорации

Декорирање со географија

Прозорците во новогодишно руво

Новогодишни декорации на трпеза

Декорации на новогодишна елка

Новогодишни декорации

Старите комоди со нов сјај

Алтернатива за традиционалните завеси

Убавината на подните ламби

Шармот на дрвените греди

Ковано железо во ентериерот

Повторувањето како елемент во уредувањето

Аранжирање на трпезариска маса

Внесете боја со перници

Свеќници и свеќи за елеганција и мистика

Новогодишно декорирање на прозорците

Аранжирање на декоративни предмети

Идеи за новогодишни декорации (прв дел)

Идеи за новогодишни декорации (втор дел)

Идеи за украсување на новогодишна трпеза

Принтови за стил во просторот

Есента како совршен декоратер

Школска табла во вашиот дом

Мешање на стилови

Новогодишни елки

Шеми за поставување на слики

Завеси од дрво или мониста

Велигденско декорирање на домот

Идеи за новогодишно венче

За совршена елка

Декоративниот бетон – успешна замена за природниот камен

Ѕидови со пруги

Огледалата - убавината на одразот

Налепници на прозорцитеКреативна декорација на ѕидовитеСвојот животен простор може да го направите поинтимен и да ја изразите вашата креативна страна, а притоа да добиете интересен детаљ или да создадете нова фокусна точка во него.


Цртеж на зид

Одберете еден ѕид и украсете го со својот омилен мотив на едноставен начин. Ако сте вешти во сликање може да го насликате по ваша желба, но ако не сте расположени за игра со четки и бои, постојат и други начини. Може да употребите необични тапети, налепници или самолеплива колаж хартија. Особено е интересно ако направите мотиви на цвеќе, птици или пеперутки од хартија и ги залепите на ѕидот. 3Д ефектот кој ќе се добие дава интересен ефект.
Омилен цитат од книга

Вашиот омилен цитат (или повеќе од нив) може да го најде своето место на ѕид и да стане интересен украс. Може да го скенирате и зголемите, па да го испечатите на панели. Потоа врамете ги како слики кои ќе се надоврзуваат. Така секогаш ќе може да се потсетите на мислите кои нешто ви значат.
Порака за гостите

Ако имате животно мото кое сакате да го истакнете за сите да го прочитаат, текстот испишан на ѕид е одличен начин тоа да го постигнете. Може да го испишете со рачно користејќи фарба во вашата омилена боја или да исечете букви кои ќе ги залепите на ѕидот. Контрастот на црни букви и бел ѕид ќе делува модерно и елегантно и лесно ќе се вклопи во просторот.
Стари книги како декорација


Страните од стара книга може да станат експонат на кој сите ќе му се восхитуваат. На бел ѕид во минималистички уредената дневна соба страните од стара книга ќе го заземат централното место, но уште подобар ефект ќе постигнете ако на овој начин ја украсите вашата работна соба која ќе стане инспиративен простор. Доволно е само симетрично да ги наредите на ѕидот и да ги залепите со лепило за тапети.
Цвеќе на ѕидот

Декорирајте го просторот со цвеќе на досега невообичаен начин. На еднакво растојание залепете како ленти гранчиња од разнобојно цвеќе. Може тоа да биде свежо цвеќе, но тоа ќе го украси вашиот дом на краток период бидејќи брзо ќе овене. Интересно решение може да биде ако гранчињата цвеќе прво ги исушите, па потоа ги залепите на ѕидот. Сепак може да се одлучите и за вештачко цвеќе, но одберете некои убаво изработени примероци.