Декорирање на домот:

Омбре новогодишни елки

Совети за употреба на мотиви

Совети за декорирање со пруги

Декорации на скали со цвеќе

Внесување на карирани елементи во домот

Убавината на рефлектирачкиот мебел

Галериски ѕид

Големи ѕидни часовници

Идеи за новогодишно украсување на мал стан

Украсена новогодишна трпеза

Идеи за новогодишна елка

Плочки со геометриски форми

Сјајот на летото во домот

Збогатен минимализам

Декорации за Велигденските празници

Комбинирање на мотиви во ентериер

Идеи за велигденско украсување

Декорација на просторот со растенија

Скалите како украс во домот

Новогодишни украси на трпезата

Новогодишни декорации со тегли

Совети и идеи за новогодишни декорации

Декорaција на столбови

Декорации за Велигденските празници

Декорација со гранки

Новогодишно декорирање на влезната врата

Новогодишно декорирање на мали простори

Стилови на украсување на елка

Галерија на новогодишни украси

Декорирање на клуб маса

Домот во есенско руво

Декорација на скали

Ретро детали

Колаж од фотографии на ѕидот

Печатење на сликарско платно

Зебра мотив

Тапети и ткаенини во склад

Домот во велигденско руво

Мурали во темница

Декорации со коноп

Како да ја украсите новогодишната трпеза

Прозорци во новогодишно руво

Декорации за новогодишните празници

Креативна декорација на ѕидовите

Боите на есента во ентериерот

Обоени дрвени подови

Маски за радијатор

Трпеза во Велигденски сјај

Велигденски амбиент

Новогодишнo украсување со светилки

Новогодишни украси

Декорации кои греат во студената зима

Весела кујна

Есенски декорации со тикви

Детали во бела бања

Декорација со оригами

Комбинирање на перничиња

Цветни мотиви во бањата

Интарзија како украс

Тулa во ентериерот

Раскошот на мозаикот

Фонтани во дворот

Велигденско украсување

Пепито мотив

Како да се изложи цвеќето

Осветлени полици

Разубавете ги полиците

Светлината во најдолгата ноќ

Новогодишно декорирање на прозорците

Новогодишни декорации во трпезаријата

Прекрасни новогодишни елки

Декорација со букви

Убавината на есента во домот

Каро мотивот во ентериерот

Ѕидови бојадисани со мотиви

Графит на ѕид во домот

Рустични детали за топлина во кујната

Декорации на трпезата за Велигден

Велигденски декорации

Декорирање со географија

Прозорците во новогодишно руво

Новогодишни декорации на трпеза

Декорации на новогодишна елка

Новогодишни декорации

Старите комоди со нов сјај

Алтернатива за традиционалните завеси

Убавината на подните ламби

Шармот на дрвените греди

Ковано железо во ентериерот

Повторувањето како елемент во уредувањето

Аранжирање на трпезариска маса

Внесете боја со перници

Свеќници и свеќи за елеганција и мистика

Новогодишно декорирање на прозорците

Аранжирање на декоративни предмети

Идеи за новогодишни декорации (прв дел)

Идеи за новогодишни декорации (втор дел)

Идеи за украсување на новогодишна трпеза

Принтови за стил во просторот

Есента како совршен декоратер

Школска табла во вашиот дом

Мешање на стилови

Новогодишни елки

Шеми за поставување на слики

Завеси од дрво или мониста

Велигденско декорирање на домот

Идеи за новогодишно венче

За совршена елка

Декоративниот бетон – успешна замена за природниот камен

Ѕидови со пруги

Огледалата - убавината на одразот

Налепници на прозорцитеВнесете боја со перници
Перниците, како незаобиколен детаљ во домот, покрај удобноста која ја носат, може да внесат и специфичен амбиент во просторот со нивната боја.

Откријте преку следните примери како да внесете боја во вашиот дом со помош на убави перници.
Природна палета

Перниците во зелена, жолта и кафена боја ќе ja "оживеат" софата со боја на песок.
Златно и живо

Големата златна декоративна перница внесува допир на неочекувана боја на оваа фотелја.
Виножито

Оваа бела соба е заплисната од боите на виножитото кои се прелеваат во декоративните перничиња расфрлани по гарнитурата за седење.
Тиркизна боја на морето

Привлечните тиркизни перници посебно се истакнуваат покрај светлиот мебел и пастелните детали.
Живи бои

Еднобојните перници, како прикажаните, на едноставен начин може да додадат боја на креветот или гарнитурата за седење.
Црна, белa и црвена комбинација

Живите црвени перници и додатоци даваат силен печат на црно-белата соба.
Шик розова

Малите “весели” перничиња им даваат забавна нота на белите перници.
Класична црвена

Со црвените перници е внесена боја во неутралната беж боја на фотелјата.
Портокалова кора

Едноставната беж дневна соба добива интересен амбиент со портокаловите перници.
Неонска сцена

Белата спална соба блика од боја која ја носат со себе сините перници и жолтите флуоресцентни детали.
Зрела жолта

Жолтите перници се употребени за истакнување на белата гарнитура и за визуелно поврзување со светло жолтите ѕидови.
Допир на тиква

Перниците со боја на тиква внесуваат живост во неутралниот простор.