Декорирање на домот:

Омбре новогодишни елки

Совети за употреба на мотиви

Совети за декорирање со пруги

Декорации на скали со цвеќе

Внесување на карирани елементи во домот

Убавината на рефлектирачкиот мебел

Галериски ѕид

Големи ѕидни часовници

Идеи за новогодишно украсување на мал стан

Украсена новогодишна трпеза

Идеи за новогодишна елка

Плочки со геометриски форми

Сјајот на летото во домот

Збогатен минимализам

Декорации за Велигденските празници

Комбинирање на мотиви во ентериер

Идеи за велигденско украсување

Декорација на просторот со растенија

Скалите како украс во домот

Новогодишни украси на трпезата

Новогодишни декорации со тегли

Совети и идеи за новогодишни декорации

Декорaција на столбови

Декорации за Велигденските празници

Декорација со гранки

Новогодишно декорирање на влезната врата

Новогодишно декорирање на мали простори

Стилови на украсување на елка

Галерија на новогодишни украси

Декорирање на клуб маса

Домот во есенско руво

Декорација на скали

Ретро детали

Колаж од фотографии на ѕидот

Печатење на сликарско платно

Зебра мотив

Тапети и ткаенини во склад

Домот во велигденско руво

Мурали во темница

Декорации со коноп

Како да ја украсите новогодишната трпеза

Прозорци во новогодишно руво

Декорации за новогодишните празници

Креативна декорација на ѕидовите

Боите на есента во ентериерот

Обоени дрвени подови

Маски за радијатор

Трпеза во Велигденски сјај

Велигденски амбиент

Новогодишнo украсување со светилки

Новогодишни украси

Декорации кои греат во студената зима

Весела кујна

Есенски декорации со тикви

Детали во бела бања

Декорација со оригами

Комбинирање на перничиња

Цветни мотиви во бањата

Интарзија како украс

Тулa во ентериерот

Раскошот на мозаикот

Фонтани во дворот

Велигденско украсување

Пепито мотив

Како да се изложи цвеќето

Осветлени полици

Разубавете ги полиците

Светлината во најдолгата ноќ

Новогодишно декорирање на прозорците

Новогодишни декорации во трпезаријата

Прекрасни новогодишни елки

Декорација со букви

Убавината на есента во домот

Каро мотивот во ентериерот

Ѕидови бојадисани со мотиви

Графит на ѕид во домот

Рустични детали за топлина во кујната

Декорации на трпезата за Велигден

Велигденски декорации

Декорирање со географија

Прозорците во новогодишно руво

Новогодишни декорации на трпеза

Декорации на новогодишна елка

Новогодишни декорации

Старите комоди со нов сјај

Алтернатива за традиционалните завеси

Убавината на подните ламби

Шармот на дрвените греди

Ковано железо во ентериерот

Повторувањето како елемент во уредувањето

Аранжирање на трпезариска маса

Внесете боја со перници

Свеќници и свеќи за елеганција и мистика

Новогодишно декорирање на прозорците

Аранжирање на декоративни предмети

Идеи за новогодишни декорации (прв дел)

Идеи за новогодишни декорации (втор дел)

Идеи за украсување на новогодишна трпеза

Принтови за стил во просторот

Есента како совршен декоратер

Школска табла во вашиот дом

Мешање на стилови

Новогодишни елки

Шеми за поставување на слики

Завеси од дрво или мониста

Велигденско декорирање на домот

Идеи за новогодишно венче

За совршена елка

Декоративниот бетон – успешна замена за природниот камен

Ѕидови со пруги

Огледалата - убавината на одразот

Налепници на прозорцитеЕсента како совршен декоратер


Вашиот немирен дух секогаш е во потрага по нови визуелни доживувања? Сакате промени во просторот каде што живеете и секогаш сте подготвени за нови предизвици? Тогаш, овој пат поиграјте си со шаренилото на есента и со неколку едноставни детали ќе направите нов и атрактивен амбиент.
Практично просторија може да биде украсена со есенски декорации. За уредување, играјте со боите и со материјалите. Комбинирајте ги прекривките, перничињата, теписите, притоа не заборавајќи на плодовите на природата.
Незаобиколните костени, ореви, тикви, шишарки, мандарини, јаболка, лисја, па дури и суво цвеќе ќе го направат вашиот простор романтичен и топол.
Обојте мала дрвена рамка и на неа поставете лисја или цвет и закачете ја на ѕидот или ставете ја на полица.

Наполнете ја плетената корпа, поставете ја на маса или на подот, додајте некоја свеќа, поставете клавчиња на полицата или на вратата.
Боите на есента по природа се топли, пастелни и неутрални, па може да се комбинираат практично со секоја боја. Богатите кафени нијанси, чоколадните тонови од светло до темно чоколадо, како и одредени нијанси на темна црвена и виолетово-црвена боја ја будат сензуалноста и создаваат чувство на топлина.

Дрвото е незаобиколен детаљ – природен, едноставен и оригинален, поради единственоста на секое парче дрво.
На столиците нафрлете кебенца, дебели, меки перници или пак парчиња вештачко крзно кои одлично ќе се вклопат во опкружувањето.
На масата ставете мали украсни тикви, желади, лешници или костени, па така, во релаксирана атмосфера, со топла напивка во раката, одморајте во убавината на есента.