Боите во домот:

Комбинирање на бои

Со боите до саканото расположение

Мистичната виолетова во домот

Син ентериер за живот на духовноста и мистеријата

Портокалова во домот

5 начини да декорирате со црвена боја

Белата боја во вашиот дом

Сите нијанси на жолта во вашиот дом

Значење на боите во детските соби

Розoва во домот

Избор на сјајност на боја

Совети за избор на вистинската боја за ѕидовите

Зелената во домот во неколку чекори

Тиркизна боја во домот

Бои во бањата

Избор на бои во кујната

Кафената – боја од природата

Метаметризам на боите во ентериерот

Сребрен сјај во домот

Луксузот на златната боја

Бои за топлото лето

Бои за релаксирана спална соба

Колор блокинг

Хармонија меѓу боите и мирисите

Кујнa во јарки бои

Боите на есента во ентериерот

Сивата во комбинација со другите бои

Румено-бакарна боја

Акцентирање со црвена

Акценти во жолта боја

Визуелно зголемување на просторот со бои

Пастелна сина и розова во ентериер

На што да се внимава при избор на боја за ѕидови

Сивата и зелената во пар

Убавината на бакарната боја

Минт и црна боја во комбинација

Палети бои во тренд за 2018

Совети за црно-бели ентериери

Пурпурна боја во домот

Бои во работно катче во домот

Внесување сива боја во ентериерот

Сивата - одлична боја за спална соб

Есенски палети во домот

Црна во комбинација со другите бои

Лимета боја во ентериерот

Боја на лавандаХармонија меѓу боите и мирисите


Влијанието на хромотерапијата и аромотерапијата врз психичкото и физичкото здравје на човекот е докажано.

Доколку сте љубител на одреден мирис, или во вашиот животен простор доминира одредена боја, еве неколку комбинации на бои и ароми кои си одговараат и се надополнуваат.

Доколку во просторијата преовладува зелената, боја на природната хармонија и свежината, совршено одговара ароматично масло од нане кое ќе внесе енергија во телото и бистрина во мислите.

За ѕидови со жолта боја одлично се сложуваат мириси на агруми, како лимон, портокал, цитрон.

За портокаловата боја, која буди оптимизам и позитивни мисли, во комбинација одговара аромата на циметот.

Црвената боја, која ја сакаат страсните личности, одлично оди во комбинација со мирисот на зачинот каранфилче.

Релаксирачкиот амбиент на просторот со светлосината нијанса ќе биде надополнет со аромата на лавандата која смирува и опушта.